Позови будуть, але гостро питання не стоїть: які фальсифікації були на виборах в Україні

На місцевих виборах, які пройшли в Україні в неділю, 25 жовтня, було зафіксовано ряд порушень, але це не стане причиною того, що вибори визнають сфальсифікованими.

Об этом сообщает DEDAL


Таку думку в колонці на "Апострофі" висловив політичний експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Петренко.


Він зазначив, що деякі фальсифікації були можливі в організації самих дільниць.


"На дільницях по деяким населеним пунктам, наприклад, де було більше представників за одну політичну силу, тільки дві кабінки виставляли. Хоча їх повинно бути чотири-п’ять. Штучно створювалися черги, знижувалася відповідно явка, і в підсумку ці політичні сили наберуть менше голосів. Але законодавством тут нічого не зв’яжеш", — пише Петренко.


Він уточнив, що це фактично легальна технологія, яка дозволила в певному регіоні, де є відповідне зонування, або в певному районі міста, населеного пункту, зіграти на зниження явки. Але це не ті фальсифікації, з яким можна піти в суд.


Ще одна можливість фальсифікацій стосується друку бюлетенів. Зокрема постійних звернень комісій, щоб їх додрукували. Хоча їх і так давали більше, ніж потрібно було, щоб не було недостачі. Це теж очевидно робилося з якоюсь метою.


"В цілому, застосовувалася досить велика кількість різних прийомів. Тому буде багато позовів і результати будуть рахувати довго. Але вибори можна назвати такими, що відбулися. Тим більше в Україні немає нижньої межі явки, при якій вони рахувалися б такими, що не відбулися. Позови будуть, але не буде гострого питання, що ці вибори сфальсифіковані", — зазначив політичний експерт.


Детальніше читайте в колонці Ігоря Петренка на "Апострофі": Зеленському вдалося перехопити ініціативу, але "слугам" це мало допомогло: перші підсумки виборів 25 жовтня.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/politics/elections/2020-10-26/iski-budut-no-ostro-vopros-ne-stoit-kakie-falsifikatsii-byili-na-vyiborah-v-ukraine/212977”