Menu

Справа про збитки на 18 мільярдів: Підозри отримали ще двоє керівників облгазів Фірташа

газ,фирташ,фірташ

Правоохоронці повідомили про підозру у масштабному розкраданні газу із газотранспортної системи України ще двом очільникам облгазів.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора. Як уточнили в СБУ, йдеться про керівників АТ "Івано-Франківськгаз" та АТ "Сумигаз".

Зазначається, що їм інкриміновано заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах та легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 КК України).

Як повідомлялося, в середині травня СБУ та БЕБ повідомили про підозру українському бізнесмену Дмитру Фірташу та дев’ятьом топменеджерам його компаній.

За даними слідства, бізнесмен організував схему заволодіння природним газом. Для цього він залучив облгази та інші підконтрольні компанії, на які виводились кошти, одержані за розподіл природнього газу на території України.

"Організована група здійснювала несанкціонований відбір блакитного палива, яке було в газотранспортній системі та належало державі. Для відшкодування несанкціоновано відібраного газу з компанії "Оператор ГТС України" облгази перераховували кошти на підконтрольне бізнесмену підприємство в значно більшому обсязі, ніж було поставлено газу для покриття витрат компанії", – зазначають правоохоронці.

За цією схемою посадовці облгазів бізнесмена розкрадали кошти, які були виділені на закупівлю надлишково відібраного газу.

Кошти тарифу, отримані від абонентів, РГК перераховувала підконтрольній компанії, яка належить бізнесмену, начебто як передоплату у розмірі понад 100% за постачання газу, але фактично цих постачань не відбувалось. Гроші виводилися далі на підконтрольні компанії та привласнювались.

За даними експертизи, лише протягом 2021 року незаконна схема завдала державі збитків у понад 4,2 млрд₴ Водночас загальна сума шкоди, за попередніми оцінками, впродвож 2016-2022 років може становити понад 18 млрд₴

Керівникам деяких облгазів уже обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою або внесення відповідної застави, зокрема АТ "Закарпатгаз" – 169 млн грн, АТ "Хмельницькгаз" – 228 млн грн, АТ "Вінницягаз" – 186 млн грн, АТ "Львівгаз" – 155 млн грн та АТ "Дніпропетровськгаз" – 160 млн₴